Bacak İnceltme Hareketleri Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Bacak İnceltme Hareketleri Nelerdir?

Bacak İnceltme Hareketleri; Artık günümüzde bayanlar tayt, mini etek gibi kıyafetleri sıklıkla giyindiklerinden dolayı bacak inceltme büyük ölçüde önem kazanmaya başlamıştır. Bildiğiniz üzere kot pantolon üzerine giyilen uzun çizmeler de son zamanların modasıdır. Ancak bacaklarınız çok kalınsa ise çizmeler üzerinizde çok da estetik durmaz. Piyasada satılmakta olan egzersiz aletlerine çok para vermek yerine evde ya da ofiste günde 15-20 dakika yapacağınız basit egzersizler ile bacak ve baldır bölgelerinizi inceltmek, eritmek mümkün olacaktır. Şimdi sizlere birbirinden değişik bacak inceltme hareketlerini vereceğiz. Bunları yaparken ihtiyacınız olan tek alet standart bir sandalye olacak.

Ön Bacak İnceltme Hareketleri

Ön bacak ve kalça bölümünü inceltmek ve eritmek için bu egzersizi yapacağız. Egzersize başlamak için pozisyonu alalım. Öncelikle sandalyenin önüne geçin ve kollarınızı dik şekilde karşıya uzatın. Ardından dizlerinizi hafifçe bükerek kalçanızın sandalyeye hafif bir şekilde temas etmesini sağlayın, daha sonra biraz yukarı kalkıp yeniden aynı hareketi yapın. Bu egzersize başladığınız ilk dönemlerde 15 tekrar ile 3 sete bölün, yani her sette bu hareketi 5 kez yapın.

Arka Bacak Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Bu hareketi yaparken dizleri çekip savurma hareketi yaptığınız için arka bacak inceltmeniz dışında bununla beraber beliniz de incelmeye başlayacak. İlk olarak yere kalın bir kitap ya da varsa tahta koyun. Öncelikle sağ bacağınız yere bıraktığınız malzemenin üzerinde iken sol bacağınız da boşta dursun. Sol dizinizi çekebildiğiniz kadar yukarıya doğru çekin ve nefesinizi verirken aynı anda dizinizi de yavaş yavaş indirin. Ardından sol bacağınızı gergin olacak şekilde tutup geriye doğru atarak eski pozisyonunuza geri gelmiş olun. Bu arka bacak inceltme hareketlerini her bacağınız için 5'er kez tekrarlayın.

Yan Bacak Yağları Eritme İnceltme Hareketleri

Oldukça basit olan bu hareket ile yan bacak ve kalça bölgenizdeki fazlalıkları kolay bir şekilde eritebilirsiniz. Bir önceki egzersizde anlattığımız gibi yere kalın bir kitap koyun. Sağ ayağınızla kitaba basarken sol bacağınız boşta duracak. Sağ dizinizi hafifçe eğerek sol bacağınızı yanlara doğru ne kadar açabiliyorsan açın. Bu şekilde 10 tekrar yaptıktan sonra ayak değişerek işlemin aynısını sağ bacağınız için de uygulayın. Aynı şekilde bu bacak hareketini de her gün düzenli bir şekilde yapmaya özen gösterirseniz yan bacaklarınızdaki yağlardan da kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Üst Bacak İncelten Egzersizler

Üst bacak ve bununla beraber kalçanızı da yine sandalyeden doğrulma hareketi ile inceltmeniz mümkün olacaktır. Harekete başlamak için sandalyeye oturun ve kollarınızı dik bir şekilde karşı doğru uzatın. Ardından sağ bacağı hafifçe kaldırıp sandalyeden azıcık olacak şekilde kalkın ve oturun. Daha sonra sol üst bacağa da aynı işlemi yapmak için bacak değiştirin. Bu hareketi 5'er kere tekrar edip dinlenin ve toplam olarak 15 kez yapın.

Baldır ve Ön Bacaktaki Yağları İnceltme Hareketleri

Öncelikle sandalyede normal şekilde oturun ve kollarınızı dik şekilde karşıya uzatın, sağ ayağınızı ise sol dizinizin üzerine atarak bu şekilde bekleyin. Ardından sandalyeden hafifçe doğrulmayı çabalayın ve yeniden oturun. Bu hareketi 10 defa yaptıktan sonra diğer bacağa aynı işlemi yaparak tekrarlayın. Baldır ve de ön bacaklarınızdaki fazla kilolardan kurtulup incelmek için bu egzersizleri düzenli bir şekilde yapmaya özen gösterin.

Ön ve Arka Bacağı İnceltme Yöntemleri Nelerdir?

Yapacağınız bu egzersiz ile ön, arka bacak, bel bölgesi ve kalçanız olmak üzere birden çok bölgeyi rahatlıkla inceletebilirsiniz. Egzersizi yapmak için ilk işlem olarak sandalyenin önünde elleriniz belinizde bu pozisyonda bekleyin. Sağ ayağınız ile sandalyeye adımınızı atın. Bunu yaptıktan sonra sol bacağınızı öne doğru kaldırıp indirin ve bu işlem sonrasında sandalyeden inin. Aynı yöntemle yeniden sandalyeye çıkın ancak bu sefer bacağınızı arka tarafa doğru itin. Aynı şekilde bu hareketi diğer bacağınıza da uyguladıktan sonra egzersiz tamamlanmış olur. Bu hareketi de her bacak için 5'er tekrarla tamamlayabilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Namaz Hareketleri Nelerdir?

Namaz Hareketleri Nelerdir?

Basmacı Hareketi Nelerdir?

Basmacı Hareketi Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Çocuk Jimnastik Hareketleri Nelerdir?

Çocuk Jimnastik Hareketleri Nelerdir?

Güncel

Bale Hareketleri Nelerdir?

Bale Hareketleri Nelerdir?

Güncel

Dönme Hareketi Nelerdir?

Dönme Hareketi Nelerdir?

Dumbell Hareketleri Nelerdir?

Dumbell Hareketleri Nelerdir?

Karın Kası Hareketleri Nelerdir?

Karın Kası Hareketleri Nelerdir?

Mekik Hareketleri Nelerdir?

Mekik Hareketleri Nelerdir?

Bel ve Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir?

Bel ve Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir?

Basen Eriten Pilates Hareketleri Nelerdir?

Basen Eriten Pilates Hareketleri Nelerdir?

Sabit İvmeli Hareket

Sabit İvmeli Hareket